...niezwykły każdy dzień.

Ciasta z owocami

czwartek, 03 maja 2012

 

 

 

Dziwnie jest ostatnio...bo niby wiosna a temperatura wskazuje na zupełnie inną porę i jeszcze te niekończące się opady deszczu...jesienna pogoda i na zewnątrz i w mojej głowie(!)

Zawinięta w ciepły koc zajadam ciasto ze śliwkami. Gorąca herbata z cytryną rozgrzewa i odtaja głowę z łzawych myśli. "Mistrz i Małgorzata" pod ręką..ale zanim książka, sięgam po kolejny kawałek aromatycznego i śliwkowego ciasta...(NIE)WIOSNA! Może spróbuję ją odczarować..

 

 

 

 

niedziela, 02 października 2011

 

Za oknem drzewa bez liści, deszcz i wiatr. A w domu ciepło i smacznie. Zapach cynamonu i jabłek niesamowity. Dziś ciasto jesienne, czyli SZARLOTKA Z ORZECHOWO-MIODOWĄ SKORUPKĄ. Trochę inna niż tradycyjna, ale nie mniej smaczna. Uzupełniona o równie jesienne orzechy i rozgrzewający miód. Czy może być lepsze połączenie?! Odpowiedź zostawiam Wam..

 

 


niedziela, 04 września 2011

 

Szarlotka. Niby klasyczna, ale inna. Ciasto kruche, pyszne, jak zawsze, kruszonka oblepiająca wierzch niezastąpiona, a w środku niespodzianka. Wiśniowa! Zamiast jabłek użyłam mrożonych wiśni. Zmiana warta wypróbowania!

 

 


sobota, 13 sierpnia 2011

  Nie wiem, jak to się stało, ale tego lata upiekłam tylko jedno ciasto z RABARBAREM. Tylko jedno, ale za to, jak dobre! Piekłam je nie po raz pierwszy, ale tym razem pokryłam je słodką bezą, która zrównoważyła kwaskowaty smak rabarbaru (pyszny zresztą). Placek wilgotny, bardzo smaczny, wakacyjny..po prostu smak lata.