...niezwykły każdy dzień.

Torty

niedziela, 27 maja 2012

Dnia pewnego..całkiem spodziewanie nastąpił wylęg motyli. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nastąpił on w mojej osobistej kuchni(!) W moich dłoniach poczwarki przeistaczały się w dorosłe osobniki-imago. Ich kolory przywodziły na myśl lato w egzotycznym kraju. A wszystko za sprawą tego oto tortu:

 

 

 

 


piątek, 04 maja 2012

 

 

 

'Aga, zrób małej tort, jakiś fajny, kolorowy.'
'Konkret! Proszę o konkret! Co ma być?'
'Nie wiem, wymyśl. '

 

....no i wymyśliłam. Ubarwiłam urodzinowy dzień małej Julii kolorowym motylem, jak najbardziej jadalnym :) Pomysł w zasadzie napatoczył się sam. Przypadkiem trafiłam na stronę prezentującą najpiękniejsze okazy tych owadów i...pomyślałam, że to jest to! Skopiować te delikatne, a zarazem mocne, zachwycające barwami i rysunkiem skrzydła - niezłe wyzwanie. Nie próbowałam więc nawet odzwierciedlić tego cudu natury, ale za to stworzyłam własnego, subiektywnie pięknego MOTYLA ;) Zdjęcie poniżej byle jakie, ale nawet nie miałam czasu na zrobienie porządnych fot.

Było wesoło, głośno, kolorowo i..pysznie oczywiście!

 

 

 


sobota, 14 kwietnia 2012

 

 

 

Niebieskie języki, zęby i usta..już po jednym kawałku :) i radość dziecka(!) Chwile uwiecznione na zdjęciach, które już zawsze będą przypominały Ten Dzień - pierwszych urodzin!

Śmietankowy, delikatny smak zamknięty w niebieskiej karoserii! :)

 


środa, 30 listopada 2011

 

Pyszny tort, przełożony aksamitnym musem czekoladowym i wiśniami. Wierzch pokryty puszystą masą śmietankową. Bez masła, bez żelatyny. Zwarty i mięsisty, ale jednocześnie lekki biały biszkopt, idealnie nasączony. Całość to delikatny, rozpływający się w ustach czekoladow0-śmietankowy smak. Wbrew pozorom, nie za słodki. Idealny zarówno dla dzieci, jak i dla starszych smakoszy.

 

 

 

 

 
wtorek, 27 września 2011

 

Tort z musem kawowym i czereśniami. Aromatyczny i wilgotny, nasączony kawą i likierem kawowym. Obłożony dobrej jakości ciemną czekoladą. Idealny nie tylko dla kawoszy!

 

 


 
1 , 2