...niezwykły każdy dzień.

Ciasta na zimno/Desery

niedziela, 27 lutego 2011

Lubię każdą porę roku. Wiosna, to ten czas, kiedy wszystko i wszyscy ożywają na nowo. Jesień to kubek gorącej herbaty, książka, koc i małe co nieco :) Zima natomiast to zapach mandarynek, makowca i czekolady, to biały puch za oknem i ten wyjątkowy świąteczny czas. Ale nie ma to, jak LATO i słońce i ogród pełen świeżych warzyw i owoców. Kocham ten czas, kiedy z kubkiem dopiero co zerwanych truskawek albo malin, mogę usiąść na trawie i myśleć tylko o tym, co tu i teraz..

Czekam na ten czas z utęsknieniem i na urlop, który spędzę u rodziców na wsi. A tam...w ogrodzie wszystko o czym marzę i czego brakuje mi tutaj.

W oczekiwaniu na lato zrobiłam MALINOWY ZAWRÓT GŁOWY. Ciasto delikatne, z nutką wanilii i absolutnie malinowym smaku, który jeszcze dopełnia galaretka oczywiście o smaku malinowym ( bez żelatyny ).

Desero - ciasto idealne nie tylko latem! Doskonały letni smak gwarantuje dobre samopoczucie, nawet w pochmurne dni.

 


 


środa, 16 lutego 2011Semifreddo!


Italia!


Słońce!


Orzeźwienie!

A tu..deszcz

wiatr

deszcz

wiatr

i znowu

deszcz.


Pogoda na jeszcze ciepłe ciasto drożdżowe, mleko, koc, książkę, jednym słowem rozgrzewający chillout. A ja, jakby na przekór zrobiłam całkiem niedawno ciasto lodowe - SEMIFREDDO - na w pół zamarznięty deser, w moim przypadku Semifreddo'we Tiramisu.


Delikatny smak:

kawy

wanilii

i obłędnego sosu truskawkowego.


*Przepis pochodzi od Marthy Stewart, ale zmodyfikowałam go co nieco.